چگونه می توان به هدف خود رسید؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
چگونه می توان به هدف خود رسید؟

اهداف زندگی همان چیزی است که ما می خواهیم به آن دست یابیم و معنی آن بسیار مهمتر از آنچه برای زنده ماندن باید انجام دهیم، است. برخلاف برنامه های روزمره یا اهداف کوتاه مدت، آنها رفتارهای ما را در طولانی مدت هدایت می کنند. ما می دانیم چه چیزی باعث خوشحالی ما می شود، چه چیزهایی را دوست داریم امتحان کنیم. برای موفقیت های مهم باید زمان و تلاش بسیار زیادی را صرف کنید و دلسرد شدن و تسلیم شدن آسان است. در هر صورت، برخی از برنامه ها می توانند به شما کمک کنند تا به سخت ترین اهداف خود برسید. در این مقاله وان ریمایند با شما آموزش هدف گذاری و اینکه چگونه می توان به اهداف خود رسید؟ را بررسی می کنیم.

10 راه برای دستیابی به اهداف زندگی خود
۱۰ راه برای دستیابی به اهداف زندگی خود

مقاله مرتبط: تکنیک های هدف گذاری

۱۰ راه برای دستیابی به اهداف زندگی خود

داشتن جاه طلبی و تعیین اهداف قسمت عظیمی از راههای رسیدن به اهداف هستند، پس آن را دست کم نگیرید. خواه خود را برای شرکت در یک ماراتن آماده کنید یا شروع یک کار تجاری، همه چیز قابل دستیابی است. این فقط یک ذهنیت درست را می خواهد. اگر در تلاش برای تحقق بخشیدن به رویاهای خود هستید، بگذارید این ۱۰ مورد شما را به مسیر درست هدایت کنند.

 • اهدافی را انتخاب کنید که به شما الهام دهند.

اهدافی را تعیین کنید که برای شما شخصی باشد و شما را برای رسیدن به قله های جدید ترغیب کند. از مردم پیروی نکنید و کارهای دوستان را تقلید نکنید کاری را دنبال کنید که به آن علاقه دارید، چیزی که واقعاً شما آن را دوست دارید. 

 • پیش قدم باشید.

اهداف زندگی همان اهدافی است که شما آرزو دارید “روزی” اتفاق بیفتد. اگر می خواهید اتفاقاتی بیفتد این رویکرد باید تغییر کند. شما باید گشتن در شبکه های اجتماعی را متوقف کنید، کاش آن شغل، آن سبک زندگی، آن زندگی اجتماعی را داشته باشید و در عوض، از آنجا بیرون بروید و فعال باشید.

 • افکار منفی را کنار بگذارید.

ارل نایتینگل، نویسنده آمریکایی می گوید “نگرش ما نسبت به زندگی، نگرش زندگی نسبت به ما را تعیین می کند.”

و این درست است. افکار منفی به دنیا ارائه دهید درست به شما برگردد. اگر به خود بگویید ‘شما نمی توانید این کار را انجام دهید و نمی توانید آن را انجام دهید’ و دیگر قادر به انجام آن نخواهید بود. افکار مثبت واقعاً می تواند به شما در تحقق اهداف خود کمک کند. هر وقت شک و تردید در ذهن شما شروع شد، آن را دور نگه دارید و نیمه پر لیوان را ببینید.

 • متعادل باشید.

وسواس در تعیین هدف آسان است. شما گیر کرده اید و برای رسیدن به مکانی که می خواهید هر کاری انجام می دهید. از همان ابتدا با اهداف خود واقع بین باشید. به یاد داشته باشید که شما نیز انسان هستید و مانند بقیه به استراحت احتیاج دارید.

یک جدول زمانی ایجاد کنید و هر روز یا هفته زمان کافی برای کار در هدف خود اختصاص دهید. به عنوان مثال، اگر می خواهید وارد یک مسابقه شوید، اولین قدم شما باید تهیه یک برنامه تمرینی باشد برنامه ای که میزان مناسب آموزش را بدون خستگی به شما بدهد.

 • تعیین اهداف

تعیین اهداف و دستیابی به آنها کار سختی است. هیچ میانبر یا مسیری آسان وجود ندارد، اما این چیزی است که باعث می شود این تجربه بسیار ارزشمند باشد. بدون تعیین هدف چگونه می توان به هدف خود رسید؟ اگر احساس خستگی شدید کردید، همه چیز را خراب نکنید. به طور خاص مشخص کنید چه چیزی می خواهید به دست آورید، چه زمانی و به چه وسیله ای اهداف شما بسیار قابل دستیابی تر می شوند.

تعیین اهداف
تعیین اهداف
 • شکست را در آغوش بگیرید.

تنظیم اهداف به ندرت روان انجام می شود. شما به موانع برخورد خواهید کرد که باعث می شود سوال کنید که چرا از اول تلاش کرده اید، اما این بخشی از آن است و هرچه زودتر قبول کنید بهتر است. این شما را به یک هدف گذار قویتر تبدیل می کند.

 • به همه بگو

اولین قانون تعیین هدف این است که، در مورد تعیین هدف صحبت کنید. به همه کسانی که می پرسند برنامه های شما چیست و چگونه قصد دارید آنها را به نتیجه برسانید، بگویید. فشار بیشتر انگیزه شما را برای عمل به گفته های خود ایجاد می کند. علاوه بر این، فرصت ها را نیز فراهم می کند. هرچه با افراد بیشتری صحبت کنید، شانس بیشتری برای ملاقات با افرادی دارید که می توانید با آنها همکاری کرده و از اهداف خود پیشی بگیرید.

 • کمک بگیر

تنها مبارزه نکنید. گاهی اوقات می توانید پروژه ای را با همفکری دیگران انجام دهید. این می تواند هر چیزی باشد شاید شما در حال تمرین برای یک مسابقه هستید و هر چقدر هم که تلاش می کنید، نمی توانید نتیجه بگیرید. در این مرحله، شما می توانید به توصیه یکی از دوستان خود گوش دهید.

 •  پیشرفت خود را پیگیری کنید.

یک انگیزه بزرگ برای ایجاد خط پایان میتواند دیدن میزان پیشرفت شما باشد. اگر موفقیت شما در کاهش وزن ناگهان به بن بست رسیده و وسوسه شده اید که دوباره به عادت های قدیمی برگردید، به خودتان یادآوری کنید که چقدر توانسته اید این مرحله را انجام دهید. در طول تعیین هدف خود، عکس بگیرید، یک دفترچه یادداشت داشته باشید، حتی تجربه خود را ثبت کنید. پیگیری هفته های خوب و هفته های بد همچنین به شما کمک می کند نقاط ضعف خود را بیابید و چطور آنها را برطرف کنید.

 • نتیجه نهایی را تجسم کنید.

از بین رفتن نتیجه نهایی شما را به انحراف از مسیر ترغیب می کند. یکی از بهترین راه های ایجاد انگیزه، تجسم تغییری است که می خواهید مشاهده کنید. این تصویر را در ذهن خود روشن کنید. بنابراین وقتی که شکست اتفاق می افتد، شما تحت تاثیر قرار نخواهید گرفت و قوی تر از همیشه باز خواهید گشت.

آموزش هدف گذاری

ابتدا به این فکر کنید که چه چیزی شما را به تلاش سوق می دهد. جذاب ترین اهداف اهدافی هستند که دارای عنصر احساسی باشند. اگر هدف شما کاهش وزن است. این مثال پرسش و پاسخ را در نظر بگیرید:

 • سوال: چرا می خواهید وزن کم کنید؟
 • پاسخ: چون می خواهم سالم تر باشم.
 • سوال: چرا می خواهید سالم تر باشید؟
 • پاسخ: چون باید فشار خونم را پایین بیاورم.
 • سوال: چرا می خواهید فشار خون خود را کاهش دهید؟
 • پاسخ: چون می خواهم احساس بهتری داشته باشم.
 • سوال: چرا می خواهید احساس بهتری داشته باشید؟
 • پاسخ: چون دوست دارم در پایان روز انرژی بیشتری داشته باشم.
 • سوال: چرا می خواهید در پایان روز انرژی بیشتری داشته باشید؟
 • پاسخ: چون می خواهم وقتی از محل کار به خانه می آیم بتوانم وقت خود را به بازی با بچه های خود اختصاص دهم.
 • این سوالات را ادامه دهید تا زمانی که به یک سطح عمیق و احساسی برسید.

چگونه برای هدف تلاش کنیم؟

هنگامی که انگیزه اهداف خود را روشن کردید، مطمئن شوید که روش صحیحی برای رسیدن به اهداف خود دارید. برای تعریف اهدافی که نه تنها شخصی، بلکه خاص، قابل اندازه گیری، واقع بینانه و مثبت هستند نیز به تمرین نیاز دارید. همانطور که نگاه خود را به جایزه می اندازید، دقیقاً به نحوه رسیدن به آن فکر کنید. 

استراتژی های رسیدن به هدف عبارتند از:

برای پیگیری وضعیت خود از یک دفترچه خاطرات، دفتر، تقویم یا برنامه استفاده کنید. این باعث می شود شما روی هدف متمرکز شوید، و احساس خوبی را به شما می دهد که در مسیر درست حرکت کنید.

 • از قبل تصمیم بگیرید که هر عملی را که تلاش می کنید چه موقع و در کجا انجام دهید. تا حد ممکن دقیق باشد. 
 • در مورد افرادی که به همان هدفی که شما دنبالش هستید رسیده اید، تحقیق کنید یا از آن ها در مورد رسیدن به هدف سوال کنید.
 • ما هر روز اهداف را برای خود تعیین می کنیم. ما هدف گذاری می کنیم زیرا می خواهیم نسخه های بهتری از خودمان شویم یا می خواهیم تجربیات زندگی خود را ارتقا دهیم.
 • دلیلی وجود دارد که می خواهید این کارها را انجام دهید، پس به این آرزو احترام بگذارید و در این زمینه کاری انجام دهید.

نتیجه گیری

برای پیشرفت در هر کاری نیاز به آموزش هایی داریم تا راحت تر بتوانیم پیشرفت کنیم. رسیدن به اهداف نیز نیازمند یادگیری و آموزش هدف گذاری است. اگر برای رسیدن به اهداف، روش و نحوه هدف گذاری را ندانیم چگونه می توان به هدف خود رسید؟ در مقاله بالا راههای رسیدن به اهداف را برای شما توضیح دادیم تا بتوانید اهداف زندگی خود را تعیین کنید و راهکارهایی را برای رسیدن به آنها پیدا کنید.